Udržateľnosť

Udržateľnosť

 

Vyrábame sa skutočným rešpektom k prírode aj ľuďom

Naša výroba je založená na hlbokom rešpekte k prírode aj ľuďom. S vážnosťou k životnému prostrediu sa snažíme vytvárať produkty, ktoré nielen rešpektujú ekosystémy, ale tiež posilňujú sociálnu súdržnosť a etické hodnoty.

Čo je udržateľná výroba?

Iste ste počuli o pracovných podmienkach alebo videli alarmujúce fotky z tovární veľkých obchodných reťazcov. Smeny dlhé aj 19 hodín, minimálna mzda, pracujúce deti. Veľké značky nám ale budú tvrdiť, že továrne nevlastnia, a nie je teda v ich moci tieto podmienky kontrolovať. Takéto vyviazanie sa zodpovednosti je neprípustné!

Vďaka silnejúcemu tlaku aktivistov a zákazníkov začali veľké reťazce nahrádzať časti kolekcií tovarom s tzv. "udržateľným" pôvodom. Je ale takmer nemožné zistiť, či sú pri výrobe skutočne zaisťované slušné podmienky pre zamestnancov, alebo či ide len o greenwashing veľkých značiek.

Výroba produktov GoldBee je úplne transparentná

Česká značka GoldBee vyrába väčšinu svojej produkcie priamo v Českej republike . Zamestnávame české krajčírky, ktoré pracujú na českých strojoch, v klimatizovaných dielňach av príjemnej atmosfére.

Časť výroby je alokovaná aj do Talianska, kam našich partnerov pravidelne jazdíme navštevovať, aby sme na vlastné oči videli, ako prebieha výrobný proces.

Poznáme teda pôvod materiálu použitého na výrobu produktov GoldBee, ale hlavne môžeme dohliadať na celý výrobný proces.

Maximálne ekologická a udržateľná výroba je pre nás veľmi dôležitá. Preto si vyberáme takých výrobcov a dodávateľov, ktorí s nami túto filozofiu zdieľajú a pri svojej produkcii sú maximálne šetrní k životnému prostrediu.

Udržateľnosť

Tkaniny a pleteniny vyrobené z celulózových, zvieracích, syntetických, kovových vlákien a ich zmesí, z časti vyrobené z vlákien s nehorľavými vlastnosťami schválenými asociáciou OEKO-TEX®, z časti upravenej biologicky aktívnymi prostriedkami schválenými asociáciou OEKO-TEX@, z časti farbené, vyrobené výhradne z priží certifikovaných podľa STANDARD 100 by OEKO-TEX®

Šetrnosť k životnému prostrediu pri výrobe a naše závarky