Robíme dobro

Snažíme sa pomôcť tým, ktorí si nemôžu pomôcť sami...

Snažíme sa pomôcť tým, na ktorých sa občas zabúda...

 

Už sme pomohli čiastkou:

324.000 Kč

 

LÁTKA ZADARMO NA OSOBNÉ A DOBROČINNÉ ÚČELY - 45 000 Kč

V čase epidémie Corona Viru je dôležité držať po spolu a preto sme sa rozhodli aj my rozhodli prispieť malým dielom. dipozíciu a úplne ZADARMO. Látku sme poskytli všetkým, ľuďom v Českej republike i na Slovensku.

Počas necelého dňa sa rozdala látka na rúšky v hodnote 45.000 Kč.

Ďakujeme, že pomáhate ❤.

 

 

2) SPOLUPRACUJEME S CHARITATÍVNYM PROJEKTOM - Dom pre Júliu

Zmyslom tohto projektu je nájsť domov, útočisko a pokojné a láskyplné zázemie pre deti a ich rodiny.

Viac informácií nájdete na www.dumprojulii.com, kde aj vy môžete finančne prispieť na projekt, ktorý má zmysel.

Príbeh Julinky očami mamičky Petry:

Čím som starší, tým častejšie si uvedomujem, že každý si nesie svoj kríž, a smrť dieťaťa patrí medzi tie najťažšie. Kto to nezažil, nemôže nikdy úplne pochopiť tú bolesť, bezmocnosť a prázdnotu, akú pociťuje rodič, ktorý nemôže pomôcť svojmu dieťaťu.

Pán doktor z detskej pohotovosti na Bulovke nás poslal s naším polročným dievčatkom dvakrát domov. Aj po rokoch mám problém mu odpustiť. Po bezsennej noci už sme sa nenechali odbiť a vyžiadaný pediater nás sanitkou okamžite transportoval s podozrením na pneumokokovú meningitídu na Karlov, detskú úrazovú JIRP. Pritom stačil zákrok za päťdesiat korún, jedno pichnutie do prsta, a z neho zistenie hladiny CRP. To naše - neskoro - už bolo 350.

Najhoršie obavy sa bohužiaľ naplnili a nákaza pneumokokom sa potvrdila. Doma s pomocou internetu zisťujeme, o akú hrôzu ide, a variant ohluchnutia nám pripadá ako malé víťazstvo. Lekári nevedia, dieťa musí byť uvedené do umelého spánku, postupne prestávajú fungovať obličky a Julinka je napojená na mimotelový obeh.

Starostlivosť lekárov i sestričiek je perfektná. Ako asi spí niekto, kto pracuje v podmienkach, kde úspešnosť liečby a zásahu je skôr 20 ako 80 percent? Všetky tie úrazy, predčasne narodené deti, urgentné príjmy musia byť veľké sústo aj pre otrlé. Oddelenie, ktoré vo vypätých, život ohrozujúcich prípadoch funguje bezchybne, nie je absolútne pripravené na komunikáciu, pomoc rodinným príslušníkom, ktorí sa často v kritickej situácii, v akej sa náhle ocitnú, orientujú len ťažko. Nie je tu psychológ, ktorý by s vami hovoril. Nie je tu lekár, ktorý by s vami rozoberal možné varianty diagnózy, a ktorý by vám predpísal prášok na spanie, pretože nemôžete oká zažmúriť. Nie je tu kňaz, ktorý by pokrstil, vyspovedal či dal posledné pomazanie odchádzajúcim dušiam a povzbudil pozostalých.

Tú najhoršiu pravdu sa dozvedáme jednou vetou, ktorá je nasledovaná otázkou na možnosť použitia srdca nášho bábätka na transplantáciu. „Mozog je nenávratne poškodený, z etických dôvodov už nebude napojená na umelú obličku.“ Ako dlho môže fungovať telo bez obličiek? S transplantáciou bez váhania súhlasíme a nezostáva než čakať. Srdiečko nášho dievčatka s váhou 8 kíl v pol roku je silné a dokáže fungovať ďalších 9 dlhých dní. Dni, kedy prosím lekára, aby už Júlia mohla pokojne odísť, a som si istá, že by som využila práva na eutanáziu, pokiaľ by to bolo možné. Aby netrpela. Držím v náručí dieťa, ktoré sa zrodilo z našej lásky na krátku dobu siedmich mesiacov, kedy nám a svojmu bračekovi robilo len radosť. Julinka sa vydala na svoju poslednú cestu tam, odkiaľ niet návratu.

Po desiatich rokoch od tvojho odchodu, Julinko, začína rásť Dom, ktorý ponesie tvoje meno. Detský hospic, ktorý bude slúžiť rodičom, ktorí sa ocitnú v našej situácii. Nám už ťa nič nevráti, ale projektom môžeme pomôcť ďalším rodičom v situácii, ktorú si nedokázali nikdy predstaviť, že budú musieť prakticky riešiť smrť svojho dieťaťa.

Verím, že by si za to na nás bola pyšná.

Mama Petra